Tel. +39 0541 623760 nga 9.00 deri në 17.00
  • 0
  • 0

Carrara Marble, Marquinia dhe mbajtëse qiri bronzi Made in Italy - Braxton

Kod: BRAXTON
lek 21.928,05 lek 29.602,86 -26%

madein_italy

- +
Material
Mermer dhe bronzi
Koha e dërgimit
7-10 ditë pune për produktin në magazinë / 4 javë për produkte jo në magazinë
Gjatësia (cm)
7
Thellësia (cm)
7
Lartësia (cm)
15.5
Viadurini Living

Mbajtëse qirinjsh me dizajn të ulët në mermer të bardhë Carrara, mermer të zi dhe markë Marquinia Prodhuar në Itali.

Mbajtëse qirinjsh me dy ngjyra të ulëta e bërë me mermer dhe bronz të një cilësie të lartë . Do të konsiderohet si një copë unike pasi çdo bllok mermeri i përdorur ndryshon nga të tjerët për venat dhe nuancat. Mermeri i bardhë vjen nga gurorja Poggio Silvestre, një burim i mermerit të cilësisëparë të klasifikuar që nga shekulli i kaluar ndërsa mermeri i zi Marquinia nxirret nga guroret spanjolle.
Ky gur natyral karakterizohet nga venat e tij të çrregullta të bardha ose gri të lehta që i japin mermerit një pamje origjinale dhe moderne.
Punuar me dorë nga profesionistë të specializuar për breza në përpunimin e mermerit.

Duke qenë një artikull unik i punuar me dorë nga artizanët italianë, i specializuar për breza në përpunimin e mermerit, ndryshimet e lehta të formës, ngjyrës dhe madhësisë do të konsiderohen një garanci e një krijimi artizanal .
Mirëmbajtja : mos përdorni limon, uthull ose detergjentë gërryes. Pastroni vetëm me ujë dhe sapun natyral (siç është sapuni Marsejë) dhe një leckë e butë. Mos e vendosni në pjatalarëse.
Isshtë një gur natyral që tenton të njolloset, por kjo është pjesë e veshjes natyrale të produktit.

Ky artikull ofron një prekje të veçantë për shtëpinë tuaj dhe mund të jetë një dhuratë elegante ose e përdorur si një zbukurim në dasma.

Produkte që mund t'ju interesojnë

Produkte të shikuara së fundmi