Made in Italy

Divan i dhomës së ndenjes prej druri, poliuretani dhe metali Prodhuar në Itali - me gaz

 • Made in Italy
 • Kod: FRIZZANTE
Lekë 233,543 Lekë 259,492 -10%
Koha e dërgimit 25/30 ditë pune
Materiali bazë metalike

Divan i dhomës së ndenjes prej pëlhure ose lëkure Made in Italy

Divan i dhomës së ndenjes i bërë me një strukturë prej druri të fortë, kompensatë, konglomerat druri dhe mbushje me panele me fibra druri të papërpunuar . Vetë mbushja e strukturës është në fibër poliesteri të zgjeruar poliuretani D.40 . Sustat me rripa të elasticitetit të kontrolluar janë montuar në një sistem të kryqëzuar.
Jastëku i sediljes është bërë nga shkumë poliuretani me densitet të lartë , i mbushur me pupla dhe fibra poliester. Megjithatë, jastëku i mbështetëses është brenda poshtë dhe fibër poliesteri të mbledhura në një qese prej kanavacës që nuk reziston poshtë me ndarje të ndryshme. Këmbët janë prej metali të kromuar.
Divani shpreh një estetikë moderne dhe funksionale. Struktura e tij e fortë është zbukuruar me jastëkë të mëdhenj dhe mikpritës që garantojnë rehati. Tapiceri cilësore, e disponueshme në nuanca të ndryshme, përshtatet në mënyrë elegante me stile të ndryshme arredimi. Dizajni linear dhe këmbët metalike nënvizojnë modernitetin e pjesës, duke e bërë atë ideale si për hapësirat e banimit, ashtu edhe për ambientet me kontratë, si zyra apo dhoma pritjeje.

Përfundimet e disponueshme:
 • lëkurë kafe, strukturë jo e lëvizshme, jastëkë të lëvizshëm të sediljeve dhe shpinës
 • Pëlhurë e kategorisë 1 gri e çelur, plotësisht e lëvizshme
 • Pëlhurë e bardhë e kategorisë 2, plotësisht e lëvizshme
Madhësitë e disponueshme:
 • gjatësia: 210 x thellësia: 107 x lartësia: 88 cm
 • gjatësia: 250 x thellësia: 107 x lartësia: 88 cm
NB: Përfundimet e tjera janë në dispozicion. Jastëkët dekorativë janë të përjashtuar.
Na kontaktoni për një ofertë ose për informacion duke përdorur formularin " Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
 • aicel
 • confindustria
 • sectigo
 • sonosicuro