Divan Gjashtëkëndor Këndi Kopshti në Tik dhe Litar - Bellatrix

  • Kod: BELLATRIX2
Lekë 286,305 Lekë 318,116 -10%
Material dru tik, alumini, Olefin/PP LITARI dhe pëlhurë
Koha e dërgimit 7/10 ditë pune

Divan qoshe gjashtëkëndor kopshti në dru tik, mbështetëse alumini dhe gërshetim dhe jastëk Olefin/PP ROPE

Divan i jashtëm i bërë me strukturë tik dhe 1 jastëk ndenjëse në pëlhurë olefine gri e çelët, 3 mbështetëse të lëvizshme prej alumini dhe gërshetim Olefin/PP ROPE, përfundim gri .

Ky divan kopshti është një oaz i vërtetë relaksi në natyrë , një ftesë për të shijuar bukurinë dhe qetësinë e kopshtit tuaj. Dizajni i tij i pastër dhe linear e bën atë një pjesë të gjithanshme , ideale për të shtuar një prekje elegance në çdo hapësirë të jashtme. Korniza natyrale prej tik kombinohet në mënyrë të përkryer me nuancën neutrale të pëlhurës, duke krijuar një kombinim stili dhe natyraliteti që kap thelbin e jetesës në natyrë.

Jastëkët e mbushur bujarisht sigurojnë rehati maksimale, ndërsa pëlhurat me cilësi të lartë ofrojnë rezistencë optimale ndaj agjentëve atmosferikë.

Është një element arredimi që pasqyron dizajnin dhe vëmendjen ndaj detajeve, aspekte të vlerësuara shumë nga klientët më kërkues. E përkryer për ato momente pauze, për të lexuar një libër apo për të mirëpritur miqtë dhe familjen, ky divan përfaqëson një zgjedhje praktike dhe në të njëjtën kohë të sofistikuar , e cila e shndërron kopshtin në një zgjatim të shtëpisë.

Dimensionet:

  • struktura prej druri + jastëkët e sediljeve: gjatësia: 200 cm x thellësia: 126 cm x lartësia: 40 cm
  • mbështetësja: gjatësia: 85cm x thellësia: 6.5cm x lartësia: 49cm
Litarët e gërshetimit janë të cilësisë së lartë. Ato janë bërë nga materiale të ndryshme të gjitha me karakteristika specifike për ambientin e jashtëm: sigurojnë rezistencë të lartë ndaj shiut, kripës, çngjyrosjes së parakohshme, mykut. Duke siguruar rezistencë të lartë mekanike, është më mirë të shmangni kontaktin e fibrës me objekte të mprehta ose prerëse që mund ta dëmtojnë atë në mënyrë të pakthyeshme. Për pastrim, aty ku është e nevojshme, ju rekomandojmë të përdorni një furçë me qime të buta dhe sapun neutral me ujë të ngrohtë.

Dru tik i zgjedhur me origjinë indoneziane, që vjen nga pyje me prerje të kontrolluara dhe të qëndrueshme (INDONESIANLEGALWOOD). Tiku klasifikohet si druri më i vlefshëm i disponueshëm për mobilje të jashtme. Është jashtëzakonisht i qëndrueshëm, i qëndrueshëm, rezistent ndaj agjentëve atmosferikë, kërpudhave, sulmeve nga parazitët dhe insektet. Përmban nivele të larta të vajrave natyralë të cilët e bëjnë atë rezistent dhe kufizojnë thithjen e lagështirës. Me kalimin e kohës, mobiljet prej dru tik të ekspozuara ndaj diellit, shiut, lagështisë, etj., ato përgjithësisht kanë tendencë të bëhen në ngjyrë gri të argjendtë: kjo është për shkak të një procesi oksidimi sipërfaqësor që mbron natyrshëm drurin. Ky proces është thjesht estetik dhe nuk dëmton strukturën ose cilësinë e drurit. Dalja e vajit në sipërfaqen e mobiljeve prej dru tik është një proces i natyrshëm: vaji mund të rrjedhë gjatë muajve të parë, pak a shumë në mënyrë konsistente në varësi të mjedisit në të cilin vendosen mobiljet. Vajrat natyralë që gjenden në dru tik janë ato që e bëjnë atë drurin më të mirë për mobiljet e jashtme.
Ne nuk rekomandojmë vendosjen e mobiljeve të reja prej dru tik jashtë në prani të dyshemesë prej guri poroz, të paktën derisa procesi i daljes së vajit në sipërfaqe të jetë ulur. Ne nuk rekomandojmë lënien e jastëkëve në kontakt të drejtpërdrejtë me sipërfaqet e dru tik gjatë këtij procesi pasi ka shumë të ngjarë që ato të njollosen (pëlhurat e njollosura me vaj natyral tik mund të pastrohen akoma me sapun dhe ujë të butë). Sasia e vajit që del nga tik gjatë muajve të parë do të jetë më e bollshme dhe për këtë arsye ka më shumë gjasa të shkaktojë njolla në sipërfaqe dhe pëlhura.
Meqenëse dru tik është një dru natyral me vaj, nuk është i përshtatshëm për lyerje. Çdo përfundim i aplikuar nuk do të ngjitet siç duhet në sipërfaqe dhe do të fillojë të përkeqësohet pas një kohe. Ne nuk rekomandojmë përdorimin e vajit të drurit në dru tik: ai nuk ofron mbrojtje të mëtejshme, në të vërtetë, një tepricë e vajit të jashtëm mund të çojë në formimin e mykut në shtresat sipërfaqësore me ngjyrë të errët. Këto njolla mund të hiqen vetëm me lëmim agresiv.

Jastëkët janë bërë me shkumë poliuretani dhe mbushje dacron. Mbulesat e jastëkëve bëhen gjithmonë me pëlhura specifike për ambiente të jashtme (me trajtime dhe karakteristika rezistente ndaj fotove dhe të papërshkueshme nga uji). Për të shmangur tkurrjen dhe për të ruajtur karakteristikat e pëlhurës, rekomandojmë vetëm pastrim të thatë ose me dorë në temperaturë të ulët.

NB: 1 jastëk sediljeje, 2 jastëkë shpine 80x50 cm, 2 jastëkë 40x40 cm dhe 2 rrotulla 70xdiam.15 cm janë të përfshira. Jastëkët janë të gjithë në gri të hapur, por është e mundur t'i personalizoni ato.
Na kontaktoni për informacione të mëtejshme ose për një ofertë duke përdorur formularin " Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro