Divan Kopshti 3 Vendësh në Teak dhe Litar - Arjuna

  • Kod: ARJUNA2
lek 366.777,28 lek 458.471,59 -20%
Material Tik dhe litar
Koha e dërgimit 1 jave pune
Materiali i strukturës Alumini
Gjatësia (cm) 225
Thellësia (cm) 90
Lartësia (cm) 83
Lartësia e sediljes (cm) 44

Divan kopshti 3 vendesh në tik dhe litar i punuar me dorë.

Ky divan i jashtëm është bërë me një strukturë të brendshme në një kornizë alumini të veshur me pluhur epokside, me një bazë prej dru tik dhe futje me litar VRO të thurur me dorë. DHE' i kompletuar me jastëkë sediljeje dhe mbrapa në pëlhurë gri të pëllumbit kundër ujit dhe tubacione të bardha .
Ky koleksion kombinon bukurinë e dru tik me mjeshtërinë e thurjes.

Ky komplement është një ndenjëse e rehatshme për ambiente të jashtme që ndërthur komoditetin, prakticitetin dhe një estetikë të këndshme dhe është perfekt për ata që kërkojnë një produkt sa komod aq edhe elegant . Ky divan në natyrë është i përsosur për të rritur relaksimin e momenteve të kaluara jashtë në ditët e nxehta të verës.
Dizajni i tij i rafinuar e bën atë një plotësues të përsosur për të kompletuar çdo hapësirë të jashtme, private dhe kontraktuale, me karakter dhe stil , duke i dhënë jetë një dekori ekskluziv me vëmendje ndaj detajeve.

Druri i zgjedhur i tikut me origjinë indoneziane, i ardhur nga pyje me prerje të kontrolluara dhe të qëndrueshme (DRURI LIGJOR INDONEZIAN). Tiku klasifikohet si druri më i vlefshëm që ekziston për mobilje
jashtë. Është jashtëzakonisht i qëndrueshëm, i qëndrueshëm, rezistent ndaj motit, kërpudhave, parazitëve dhe insekteve. Përmban nivele të larta të vajrave natyralë të cilët e bëjnë atë të qëndrueshëm dhe kufizojnë thithjen e lagështirës. Me kalimin e kohës, mobiljet prej dru tik të ekspozuara ndaj diellit, shiut, lagështisë etj. përgjithësisht kanë tendencë të marrin një ngjyrë gri të argjendtë. Kjo është për shkak të një procesi oksidimi sipërfaqësor i cili mbron natyrshëm drurin. Ky proces është thjesht estetik dhe nuk dëmton strukturën ose cilësinë e drurit

Ky divan ka një gërshetim ngjyrë të bardhë , ndërsa Jastëkët standardë janë gri pëllumbi me tubacione të bardha me kontrast.

Produktet në këtë koleksion janë të endura me dorë duke përdorur vetëm fibra dhe materiale natyrale të cilat, për shkak të karakteristikave të tyre të brendshme, mund të paraqesin parregullsi, papërsosmëri dhe dallime ngjyrash (kushte që mund të ndodhin edhe disa kohë pas blerjes). Për të garantuar një jetë më të gjatë të produktit me kalimin e kohës, rekomandojmë shmangien e ekspozimit të zgjatur ndaj rrezeve të diellit, shiut, lagështisë dhe ndryshimeve të larta të temperaturës (faktorë që mund të dobësojnë fibrën, t'i nënshtrohen thyerjes dhe favorizojnë shfaqjen e mykut). Nëse produkti është i ekspozuar ndaj kushteve veçanërisht të lagështisë së lartë, ju rekomandojmë ta lini të thahet shpejt dhe plotësisht, duke shmangur gjithmonë rrezet e diellit direkte.

Masat:

  • 225 x 90 x 83 cm.
  • Lartësia e sediljes 44 cm.


NB: jastëkët janë të përfshirë të gjithë. Mundësia e personalizimit të jastëkëve.
Na kontaktoni për informacione të mëtejshme ose për një ofertë duke përdorur formularin e duhur " Kërkoni informacion ".

Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë