Divan në natyrë me dru tik dhe jastëkë - Circe

  • Kod: CIRCE2
Lekë 135,789 Lekë 150,877 -10%
Koha e dërgimit 7/10 ditë pune
Materiali i ulëses indeve
Materiali i strukturës dru tik natyral
Gjatësia (cm) 120
Thellësia (cm) nentedhjete e dy
Lartësia (cm) 70

Divan kopshti me jastëkë natyralë dru tik dhe ngjyrë litari me tuba çokollate

Divan i jashtëm i bërë me strukturë natyrale dru tik dhe jastëkë pëlhure në ngjyrë litari me tuba çokollate.

Ky divan kopshti është një shprehje e vërtetë e minimalizmit elegant dhe rehati moderne. Struktura natyrale e tikut dallohet për linjën e pastër dhe qëndrueshmërinë e saj, duke siguruar qëndrueshmëri dhe rezistencë ndaj motit të keq. Dizajni linear ofron një prekje bashkëkohore dhe të gjithanshme, të përshtatshme si për hapësirat e jashtme ashtu edhe për ato të brendshme.

Jastëkët prej pëlhure janë të mbushura bujarisht dhe ju ftojnë në momente relaksi të pastër. Neutraliteti i ngjyrës përputhet lehtësisht me çdo skemë dekorative, duke e bërë këtë divan një pjesë që mund të integrohet lehtësisht në konfigurime të ndryshme arredimi. Korniza e saj dhe sedilja e gjerë janë të dizajnuara me rehati në mendje, duke e bërë atë ideal për pasdite të gjata leximi ose biseda intime nën yje.

Çdo aspekt i këtij divani është i kuruar për të përmbushur vlerësimin për mjeshtërinë cilësore dhe elegancën e përjetshme .

Dimensionet:
  • gjatësia: 120 cm
  • thellësia: 92 cm
  • lartësia: 70 cm
Dru tik i zgjedhur me origjinë indoneziane, që vjen nga pyje me prerje të kontrolluara dhe të qëndrueshme (INDONESIANLEGALWOOD). Tiku klasifikohet si druri më i vlefshëm i disponueshëm për mobilje të jashtme. Është jashtëzakonisht i qëndrueshëm, i qëndrueshëm, rezistent ndaj agjentëve atmosferikë, kërpudhave, sulmeve nga parazitët dhe insektet. Përmban nivele të larta të vajrave natyralë të cilët e bëjnë atë rezistent dhe kufizojnë thithjen e lagështirës. Me kalimin e kohës, mobiljet prej dru tik të ekspozuara ndaj diellit, shiut, lagështisë, etj., ato përgjithësisht kanë tendencë të bëhen në ngjyrë gri të argjendtë: kjo është për shkak të një procesi oksidimi sipërfaqësor që mbron natyrshëm drurin. Ky proces është thjesht estetik dhe nuk dëmton strukturën ose cilësinë e drurit. Dalja e vajit në sipërfaqen e mobiljeve prej dru tik është një proces i natyrshëm: vaji mund të rrjedhë gjatë muajve të parë, pak a shumë në mënyrë të vazhdueshme në varësi të mjedisit në të cilin vendosen mobiljet. Vajrat natyralë që gjenden në dru tik janë ato që e bëjnë atë drurin më të mirë për mobiljet e jashtme.
Ne nuk rekomandojmë vendosjen e mobiljeve të reja prej dru tik jashtë në prani të dyshemesë prej guri poroz, të paktën derisa procesi i daljes së vajit në sipërfaqe të jetë ulur. Ne nuk rekomandojmë lënien e jastëkëve në kontakt të drejtpërdrejtë me sipërfaqet e dru tik gjatë këtij procesi pasi ka shumë të ngjarë që ato të njollosen (pëlhurat e njollosura me vaj natyral tik mund të pastrohen akoma me sapun dhe ujë të butë). Sasia e vajit që del nga tik gjatë muajve të parë do të jetë më e bollshme dhe për këtë arsye ka më shumë gjasa të shkaktojë njolla në sipërfaqe dhe pëlhura.
Meqenëse dru tik është një dru natyral me vaj, nuk është i përshtatshëm për lyerje. Çdo përfundim i aplikuar nuk do të ngjitet siç duhet në sipërfaqe dhe do të fillojë të përkeqësohet pas një kohe. Ne nuk rekomandojmë përdorimin e vajit të drurit në dru tik: ai nuk ofron mbrojtje të mëtejshme, në të vërtetë, një tepricë e vajit të jashtëm mund të çojë në formimin e mykut në shtresat sipërfaqësore me ngjyrë të errët. Këto njolla mund të hiqen vetëm me lëmim agresiv.

Jastëkët janë bërë me shkumë poliuretani dhe mbushje dacron. Mbulesat e jastëkëve bëhen gjithmonë me pëlhura specifike për ambiente të jashtme (me trajtime dhe karakteristika rezistente ndaj fotove dhe të papërshkueshme nga uji). Për të shmangur tkurrjen dhe për të ruajtur karakteristikat e pëlhurës, rekomandojmë pastrim të thatë ose me dorë në temperaturë të ulët.

NB: Përfshihen 1 jastëk sediljeje dhe 1 jastëk mbrapa. Është e mundur t'i personalizoni ato.
Na kontaktoni për informacione të mëtejshme ose për një ofertë duke përdorur formularin " Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro