Made in Italy

16 drita Llambadari prej qelqi dhe ari venecian, i punuar me dorë në Itali - Regina

  • Made in Italy
  • Kod: REGINA2
Lekë 1,504,884 Lekë 1,672,093 -10%
Material Qelqi dhe metali
Koha e dërgimit 5/6 javë pune
Gjatësia (cm) 146
Thellësia (cm) 146
Lartësia (cm) 155

16 llambadar dritash në xham të Venecias dhe ari 24k, i punuar me dorë në Itali.

Llambadar klasik imponues dhe elegant i bërë në Itali në Venecia në gotë të punuar me dorë të mbuluar me ar 24 karat të aplikuar nxehtë gjatë përpunimit dhe detaje në metal të artë me shkëlqim . Një zgjidhje mobilimi me një estetikë jashtëzakonisht të rafinuar, e aftë të pasurojë dhe kompletojë ambiente të mëdha si hyrjet, dhomat e ndenjes dhe dhomat e ngrënies në të cilat krijon një atmosferë sugjestionuese të së kaluarës. Së bashku me madhështinë e arit , dizenjimi pasurohet nga krahët me kon, të zbukuruara me kambana varëse, të formuara plotësisht me dorë për një rezultat me cilësi të lartë dhe vlerë të paçmueshme .

Nga përdorimi i lëndëve të para me cilësi të lartë nga territori italian dhe nga përpunimi i aftë i qelqit nga artizanë të aftë në sektor që kanë dhënë traditat antike për dekada, lindi një kryevepër e madhe e artit të qelqit që karakterizohet nga efikasiteti , funksionaliteti dhe një estetik i stilit të lartë . Çdo fazë e prodhimit zhvillohet në Venecia , zemra rrahje e traditës së xhamit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë detajeve dhe duke respektuar teknikat antike me dëshirën për modernen në mënyrë që të projektohet vetë drejt së ardhmes. Duke vepruar kështu, mjeshtëria e lartë përzihet me modelin dhe traditën gjen jetë të re përmes përdorimit të teknologjive inovative . Rezultati është një vepër arti që riinterpreton një stil klasik përmes një gjuhe bashkëkohore që përmes dritës tregon vlerat e saj të autenticitetit dhe efikasitetit .

Llamba (nuk përfshihet) : 16 x MAX 42W E14

NB : llambadari është i disponueshëm në një gamë të gjerë ngjyrash të ndryshme dhe duke qenë i punuar me dorë, është plotësisht i përshtatshëm edhe në formë dhe madhësi.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një vlerësim duke përdorur formularin "Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Aicel
  • Confindustria
  • Sectigo
  • Sonosicuro