Made in Italy
-15% ne shporten

6 Llambadar qelqi i lehte venecian i punuar me dorë në Itali - Antonietta

  • Made in Italy
  • Kod: ANTONIETTA
lek 408.758,77 lek 561.916,23 -27%
Material Qelqi dhe metali
Koha e dërgimit 5/6 javë pune
Gjatësia (cm) 90
Thellësia (cm) 90
Lartësia (cm) 175

Llambadar me 6 drita i punuar në Itali me xham venecian.

Llambadar origjinal i bërë tërësisht me dorë në Itali në gotë Venecia me përfundim kristali të bardhë qumështi me detaje në metal të përfunduar prej ari të krehur . Një zgjidhje arredimi që ndërthur elegancën e përjetshme të xhamit të punuar me dorë dhe modernitetin e elementeve metalikë për një rezultat me një ndikim të fortë vizual të aftë të ndriçojë hapësirat bashkëkohore dhe klasike me personalitet. Linjat e lakuara që nënvizojnë të gjithë figurën i japin estetikës së këtij produkti një ndjenjë dinamizmi për një rezultat që tregon identitetin e tij me vendim, thjeshtësi dhe elegancë.

Nga përdorimi i lëndëve të para me cilësi të lartë nga territori italian dhe nga përpunimi i aftë i qelqit nga artizanë të aftë në sektor që kanë dhënë traditat antike për dekada, lindi një kryevepër e madhe e artit të qelqit që karakterizohet nga efikasiteti , funksionaliteti dhe një estetik i stilit të lartë . Çdo fazë e prodhimit zhvillohet në Venecia , zemra rrahje e traditës së xhamit, duke i kushtuar vëmendje të veçantë detajeve dhe duke respektuar teknikat antike me dëshirën për modernen në mënyrë që të projektohet vetë drejt së ardhmes. Duke vepruar kështu, mjeshtëria e lartë përzihet me modelin dhe traditën gjen jetë të re përmes përdorimit të teknologjive inovative . Rezultati është një vepër arti që riinterpreton një stil klasik përmes një gjuhe bashkëkohore që përmes dritës tregon vlerat e saj të autenticitetit dhe efikasitetit .

Llambë (nuk përfshihet) : 6 x MAX 40W G9

NB : llambadari është i disponueshëm në një gamë të gjerë ngjyrash të ndryshme dhe duke qenë i punuar me dorë, është plotësisht i përshtatshëm edhe në formë dhe madhësi.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një vlerësim duke përdorur formularin "Kërkoni informacion ".
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • Piva IT 04187360401
  • Tel.+39 0541-623760 (21 linja telefonike)
  • nga e hena ke e premtja 8.30-17.00
  • via del pino 21 - - 47822
  • Santarcangelo di Romagna (RIMINI) Italy
  • info@viadurini.al
  • +39 373 9005839 & SMS/WHATSAPP
  • Cmimet e cituara janë përfshirë TVSH-në