Për porositë telefonike telefononi në +39 0541 623760 nga ora 9.00 deri në orën 17:00 - Shërbimi i dorëzimit në dysheme dhe montimi i disponueshëm në të gjithë Shqipërinë
  • 0
  • 0

Fratelli Boffi Albertine kolltuk, tapiceri leshi faux, dizajn modern

Kod: ALBERTINECO
Kërkoni një kuotë të personalizuar!

madein_italy

Fratelli Boffi
Fratelli Boffi La Recherche Albertine kolltuk modern modern i veshur me susta
Albertine është një vend me një dizajn unik, i studiuar në detaje për të qenë i ndryshëm dhe i befasuar. Struktura ka një përfundim natyral arre, ndërsa sedilja është e mbushur dhe e mbuluar me lesh faux siç tregohet në foto.
Jepini vetes një copë mobilje unike, të punuar me dorë në Itali.

NB : Duke qenë artikuj të bërë me dorë në Itali, është e mundur të kërkohen projekte të personalizuara në aspektin e madhësive, përfundimeve dhe formave. Për informacion dhe vlerësime, shkruani tek klienti@viadurini.it . Një ekip i stilistëve të ekspertëve është në dispozicion për t'i dhënë jetë projektit tuaj ekskluziv.

FRATELLI BOFFI: Mjeshtër italian
Format skulpturore që marrin frymëzim nga klasikja, por që rishikohen në një mënyrë moderne, janë lajtmotivi i Fratelli Boffi . Tradita e lashtë e bërjes së kabinetit dhe përvoja e zejtarisë bashkohen për t'i dhënë jetë një larmie të pasur produktesh, në të cilat materialet dhe format janë protagonistët absolut: një koleksion i orendive luksoze që i përgjigjet rehatisë bashkëkohore, duke mbetur funksionale moderne, duke mos shkëputur nga trashëgimia e çmuar të traditës.
Eachdo koleksion karakterizohet nga proporcioni, imagjinata dhe hulumtimi i përpiktë i përfundimeve të imta dhe esencave të rishikuara në një çelës bashkëkohor që shtojnë vizione ekscentrike dhe interpretime ironike, duke ndërthurur traditën e gjatë italiane në fushën e përpunimit të drurit me teknikat e përparme . E gjithë kjo kontribuon për të rikrijuar një konceptim personal dhe origjinal të dizajnit dhe botën e mobiljeve.

Kompania karakterizohet nga dy shpirtra të fortë: i pari i kushtohet kërkimit dhe mbulon të gjitha rrugët e mundshme; e dyta është shprehur në mënyrë autoritare në botën e hapësirave kolektive dhe në kontratë falë një kulture të pothuajse një shekulli projekti që përdor teknologjitëmoderne pa hequr dorë nga zejtaria italiane dhe duke e bërë atë flamurin e saj. Brenda kompanisë ka disa departamente prodhimi që ju lejojnë të zhvilloni pjesën më të madhe të projekteve plotësisht "në shtëpi": një ekip i dedikuar zhvillon modelin fillestar që më pas do të kalojë në të gjitha zonat e mëvonshme të prodhimit, nga gdhendja në skalitje, nga mbushja e pikturave. Kompania është në fakt tani e njohur në botë për aftësinë e saj të shkëlqyeshme për të kombinuar cilësinë , shkathtësinë dhe profesionalizmin .

Koleksioni “La Recherche” nga Ferruccio Laviani
"Edhe nëse përbëhet nga dy projekte stilistikisht të kundërta, një me referencë të qartë për arkitekturën neo-gotike dhe e dyta rishikimi i mobiljeve italiane nga vitet '50, koleksioni" La Recherche "nga Fratelli Boffi për Salone del Mobile 2017 në realitet nuk është të rastit fare.
Në fakt, si në librin e Proust, kujtesa është mjeti për të evoluuar në të ardhmen përmes kujtesës dhe artit.
Duke u përpjekur të ndërthurim këto dy elemente të ndërthurura me zejtarinë dhe traditën në punimin e drurit të F.lli Boffi , unë i acarova me tabelën anësore Gothik-A tiparet stilistike që dallojnë stilin gotik duke i kapërcyer, deformuar, manipuluar ato për të krijuar një kafaz, etj. një rrjetë merimangë druri, e cila mbyll një enë qelqi.
Në mobiljet D / Vision , dekompozimi, ndarja, në nivele të ndryshme të një shuplakë klasike të viteve 50 rivendos linjat duke e bërë atë të papritur dhe befasuese, ndërsa e lë të shikojë formën origjinale.
Saktësisht si shija e Madeleine që, siç thuhet nga Proust, gjithashtu e ngrënë pas vitesh bën kujtime për ringjalljen e fëmijërisë, kështu që edhe koleksioni La recherche na referon në atë që është arketipi i të dy mobiljeve, por pa ndonjë mënyrë nostalgjike apo tipike të mobilje klasike, por e përkulur u kthye në hartimin e së ardhmes, dekorimin bashkëkohor të brendshëm, përmes cilësisë së pashembullt të mobiljeve artizanale. "

Produkte të shikuara së fundmi

Newsletter

Regjistrohu në buletinin tonë
© Viadurini -Piva IT 04187360401 - Privatësia dhe Cookies