Made in Italy

Divan 2 ose 3 vendësh me ndenjëse të zgjatshme në Made in Italy Pëlhurë - Alis

  • Made in Italy
  • Kod: ALIS
Lekë 175,292 Lekë 219,115 -20%
Material Indi
Koha e dërgimit 15/20 ditë pune

Divan i dhomës së ndenjes me ndenjëse të zgjatshme në pëlhurë të lëvizshme Prodhuar në Itali.

Divan modern dhe elegant i dhomës së ndenjes tërësisht i mbuluar me pëlhurë tërësisht të lëvizshme me strukturë prej druri bredhi dhe chipboard i kompletuar me mbushje poliuretani, i mbuluar me një veshje mbrojtëse prej pëlhure . Dizajni i tij karakterizohet nga sediljet e zgjatura, secila prej të cilave mund të zhvendoset në mënyrë të pavarur nga të tjerat me dorë deri në rreth 42 cm përpara, në mënyrë që sedilja e dobishme të kalojë nga 57 cm në rreth 95 cm. Sediljet janë të pajisura edhe me rrota me gome kundër gërvishtjeve për të lëvizur rehat pjesët. Sistemi i sustave përdor shirita elastikë të ndërthurur, ndërsa jastëkët e sediljeve janë prej shkume poliuretani dhe jastëkët e shpinës janë të përziera.

Minimalizmi dhe esencialiteti janë tiparet kryesore të këtij elementi arredimi për ambientin e ndenjes që mishëron komoditetin dhe funksionalitetin së bashku me një dizajn të gjithanshëm dhe të rafinuar . Estetika e tij ndikohet nga forma dhe linja të thjeshta që e bëjnë atë një divan ideal për të kompletuar çdo dhomë ndenjeje me një stil bashkëkohor në një mënyrë elegante dhe të matur, duke ofruar një sipërfaqe të butë dhe mikpritëse në të cilën mund të kaloni momentet tuaja të dedikuara për relaks.

Realizimi i tij vjen nga një proces prodhimi Made in Italy nëpërmjet përdorimit të lëndëve të para me cilësi të lartë, të përzgjedhura për të siguruar një produkt përfundimtar me cilësi të lartë , të punuar në mënyrë perfekte dhe me vëmendje në detajet më të vogla. Rezultati është një divan i butë, i këndshëm dhe funksional i dhomës së ndenjes, i karakterizuar nga një strukturë solide dhe e fortë me qëndrueshmëri të shkëlqyer.

Përfundimet në dispozicion:
  • pëlhurë e gjelbër;
  • pëlhurë antracit.
Madhësitë e disponueshme:
  • L 215 x P 99 x H 85 cm (2 vende);
  • L 244 x P 99 x H 85 cm (3 vende).
NB Jastëkët dekorativë nuk janë të përfshirë, na kontaktoni për më shumë informacion. Tapiceri i divanit është i disponueshëm në një gamë të gjerë pëlhurash dhe ngjyrash të ndryshme.
Na kontaktoni për më shumë informacion ose për një ofertë duke përdorur formularin " Kërkoni informacion ".
Produkte që mund t'ju interesojnë
Email Newsletter
Regjistrohu në buletinin tonë
  • aicel
  • confindustria
  • sectigo
  • sonosicuro